تور قطار گردشگری با بازدید از آثار تاریخی جنوب کشور و بازدید از مسیر رویایی راه آهن اندیمشک به دورود با قطار گردشگری به انجام رسید.

در ادامه تورهای قطار گردشگری شهبازان این‌بار و در واپسین روزهای سال ۱۳۹۷ در تاریخ ۱۴ اسفندماه به مدت سه روز به جنوب کشور رفتیم تا به همراهی بیش از ۱۲۰ مسافر علاقه‌مند ضمن بازدید از مهمترین آثار تاریخی کشور در جنوب ایران از مسیر رویایی راه آهن اندیمشک به دورود با قطار گردشگری همنشینی ریل، رود و کوه در زاگرس بی‌همتا را تماشا کنیم. ویژگی مهم این برنامه چند وجهی بودن آن بود به گونه ای که جلوه‌هایی فوق‌العاده از طبیعت، تاریخ، و صنعت خوزستان را در آن شاهد بودیم.

در این تور مسافرین از آثار مهم تاریخی از جمله سایت ۳۵۰۰ ساله هفت‌تپه، زیگورات چغازنبیل، شهر شوشتر و شبکه فوق‌العاده دیدنی سازه‌های آبی شوشتر و شهر ۵۵۰۰ ساله شوش بازدید کردند.

در ادامه پل‌کرخه که در آنجا آثار پل‌سنگی متعلق به دوره ساسانی و پل‌های معاصر ساخته شده در این محل به عنوان کلیدی ترین نقطه دفاعی در جنگ با عراق هنوز برای بسیاری از ایرانیان ناشناخته مانده است. بازدید شد.

برنامه پرهیجان این سفر در ادامه با قطار اختصاصی ریل‌باس و عبور از کوه‌های زاگرس و بازدید از ایستگاه شهبازان آماده عبور از دیواره سنگی عظیم شهبازان، رودخانه سرکش دز و دره های عظیم و دیدنی آن و آثار مربوط به احداث راه‌اهن جنوب ایران ادامه یافت. در ادامه تصاویری از این سفر متفاوت را مشاهده می‌کنید.