در ادامه تورهای قطار گردشگری شهبازان این‌بار در سفر یک روزه مسافرین را به دیدن رشت، شهر باران‌های نقره‌ای خواهد برد.

نقطه شروع برنامه تور قطار گردشگری گیلان به مقصد رشت در ایستگاه تهران است. در حالی که قطار به آرامی حرکت می‌کند از مناظر زیبای دشت قزوین، رشته کوه البرز و جلگه گیلان لذت خواهیم برد.

در حالی که از میان توربین‌های بادی عبور می‌کنیم، قطار توقفی بر روی پل دریاچه سد سپیدرود خواهد داشت. سپس به رودبار، و سراوان می‌رسیم. در ایستگاه سراوان از قطار پیاده شده و با اتوبوس به بازدید از موزه میراث روستایی گیلان می‌رویم، جایی برای دیدن مجموعه‌ای از زیبایی‌های گیلان در یک محل. پس از بازدید از موزه میراث روستایی و صرف ناهار با اتوبوس به رشت خواهیم رفت.

در پیاده‌راه معروف رشت قدم خواهیم زد به بازار سنتی شهر رشت «رشت‌بازار» سری می‌زنیم و ترکیب زیبایی از آواها و نواهای محلی دلنشین و رنگ‌ها و طعم‌های متنوع در بازار رشت را درک کنیم.

سپس با اتوبوس به ایستگاه راه‌آهن رشت می‌رویم، جایی که قطار ما منتظر است تا مسافران را در مسیر بازگشت به سمت تهران ببرد. شام سبک را در قطار صرف کرده و به امید خدا پیش از نیمه شب در ایستگاه راه‌آهن تهران خواهیم بود.

نخستین برنامه این سفر در تاریخ جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد. برای اطلاع از جزییات این برنامه به صفحه تور قطار گردشگری رشت در سایت شهبازان مراجعه کنید.