از ناموجود
رزرو آنلاین

قطار گردشگری رشت

گیلان -رشت
بدون امتیاز

مدت زمان

۱ روز

نوع تور

تور ویژه

اندازه گروه

200 نفر

زبان

فارسی

این سفر در یک نگاه

اطلاعات مفید

نقطه شروع برنامه تور قطار گردشگری گیلان به مقصد رشت در ایستگاه تهران است. در حالی که قطار به آرامی حرکت می‌کند از مناظر زیبای دشت قزوین،رشته کوه البرز و جلگه گیلان لذت خواهیم برد. در حالی که از میان توربین‌های بادی  عبور می‌کنیم، قطار توقفی بر روی پل دریاچه سد سپیدرود خواهد داشت. سپس به رودبار، و سراوان می‌رسیم. در ایستگاه سراوان از قطار پیاده شده و با اتوبوس به بازدید از موزه میراث روستایی گیلان می‌رویم، جایی برای دیدن مجموعه‌ای از زیبایی‌های گیلان در یک محل. پس از بازدید از موزه میراث روستایی با اتوبوس به رشت خواهیم رفت. در پیاده‌راه معروف رشت قدم خواهیم زد به بازار سنتی شهر رشت «رشت‌بازار» سری می‌زنیم و ترکیب زیبایی از آواها و نواهای محلی دلنشین و رنگ‌ها و طعم‌های متنوع در بازار رشت را درک کنیم. سپس با اتوبوس به ایستگاه راه‌آهن رشت می‌رویم، جایی که قطار ما منتظر است تا مسافران را در مسیر بازگشت به سمت تهران ببرد. شام سبک را در قطار صرف کرده و به امید خدا پیش از نیمه شب در ایستگاه راه‌آهن تهران خواهیم بود.

جاذبه‌ها

 • دشت حاصل‌خیز قزوین
 • ایستگاه سیه چشمه
 • رودخانه شاهرود
 • شهر منجیل
 • توربین‌های بادی
 • دریاچه سد سپیدرود
 • پارک جنگلی سراوان
 • موزه میراث روستایی گیلان
 • میدان شهرداری رشت
 • بازار سنتی شهر رشت

برنامه سفر

برنامه تور قطار گردشگری رشت

نقطه شروع برنامه تور قطار گردشگری رشت در ایستگاه تهران است. پس از صرف صبحانه در قطار گردشگری به دشت حاصل‌خیز قزوین می‌رسیم. دشت قزوین یکی از حاصلخیزترین دشتهای فلات ایران و از نخستین خاستگاه های تمدن آن است. شهر قزوین نیز از شهرهای قدیمی ایران به حساب می آید و در گذشته برای مدتی پایتخت ایران بوده است.

با پشت سرگذاشتن شهر قزوین و رسیدن به ایستگاه سیه چشمه، قطار ما به سمت شمال و گردنه کوهین تغییر جهت داده و آماده عبور از رشته کوه البرز خواهد شد. با رسیدن به ایستگاه لوشان توقفی کوتاه بر بلندای مشرف به رودخانه شاهرود یکی از دو رود اصلی تشکیل دهنده سپیدرود خواهیم داشت و سپس به سمت شهر منجیل، جایی که باغ‌های زیتون، توربین‌های بادی و دریاچه سد سپیدرود انتظارمان را می کشند پیش خواهیم رفت.

در ادامه بر بلندای دامنه کوههای مشرف به رودبار به راه خود ادامه داده و با گذشتن از فراز این شهر به کنار سپیدرود با عظمت آمده و همراه با آن به سمت شمال به پیش خواهیم رفت. گذرهای پیاپی راه آهن از عرض این رودخانه جلوه زیبایی به این مسیر ریلی داده است. با رسیدن به ایستگاه رستم‌آباد خود را در احاطه شالیزارها خواهیم یافت و از اینجا به بعد بر تراکم جنگل‌هایی که از رودبار آغاز شده اند افزوده خواهد شد.

در ایستگاه سراوان از قطار پیاده خواهیم شد و با اتوبوس به بازدید از موزه میراث روستایی گیلان در پارک جنگلی سراوانِ رشت خواهیم رفت.

تماشای شیوه زندگی مردم گذشته گیلان، در این موزه شما را به وجد خواهد آورد. در اطراف موزه، محل های مخصوصی برای بازارچه‌های فروش صنایع دستی، چایخانه‌ها و محل‌های برگزاری برخی مراسم ایجاد شده است و به مهمانان فرصت بی‌نظیر برای لذت از فضای موزه را خواهد داد.

پس از بازدید از موزه میراث روستایی گیلان با اتوبوس به رشت خواهیم رفت.

رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران از سال ۹۴ در یونسکو به ثبت رسیده است.

شهر رشت با توجه به قدمت دیرینهٔ خود جایگاه بناهای تاریخی بسیاری است از جمله مهم‌ترین آن‌ها میدان شهرداری رشت است که شامل ساختمان شهرداری و برج ساعت آن که نماد شهر رشت می‌باشد و نیز موزه پست و ساختمان قدیمی هتل ایران است.

پس از بازدید از میدان شهرداری، در پیاده‌راه معروف رشت قدم خواهیم زد و داستان مردمان این خطه از شمال کشور را از زبان راهنما می‌شنویم. پس از آن برای بازدید و صرف ناهار به بازار سنتی شهر رشت «رشت‌بازار»، بزرگترین بازار روباز ایران می‌رویم.

روزانه صدها نفر از ساکنان شهرها و روستاهای استان گیلان و استان‌های مجاور برای خرید و فروش انواع محصولات در این بازار حضور می‌یابند و یکی از قطب‌های اقتصادی استان محسوب می‌شود.

اینجاست که هم‌آوایی رنگ‌ها و نواهای محلی مسحورتان خواهد کرد.

از همان اول که وارد می‌شوید رنگ‌ها جذبتان می‌کنند. اینجا انگار همه چیز پررنگ‌تر است. سبزها سبزترند و سرخ‌ها سرخ تر. همه چیز از تازگی برق می‌زند.

ترکیب زیبایی از آواها و نواهای محلی دلنشین و رنگ‌ها و طعم‌های متنوع در بازار رشت حس زندگی و شور حیات را برای مسافران و عابران متبلور می‌سازد.

پس از گشت در بازار با اتوبوس به ایستگاه راه‌آهن رشت می‌رویم، جایی که قطار ما منتظر است تا مسافران را در مسیر بازگشت به سمت تهران ببرد. در مسیر بازگشت هم البته برنامه‌های تفریحی ما چنانکه احتمالا در تورهای دیگر شهبازان تجربه کرده‌اید ادامه خواهد داشت و به امید خدا حوالی ساعت ۲۳:۳۰ در ایستگاه راه‌آهن تهران قطار را ترک خواهیم کرد.

شامل می‌شود    شامل نمی‌شود

 • قطار گردشگری
 • پذیرایی صبحانه
 • میان وعده
 • ناهار
 • شام
 • کارشناس گردشگری راه آهن
 • راهنما
 • بیمه

  اطلاعات تکمیلی

  • جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمائید.
  • خواهشمند است ما را از طریق کانال تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان آخرین اطلاعات مربوط سفر خود قرار بگیرید.

  شرایط و مقررات مهم

  • برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
  • همراه داشتن هرگونه حیوان در سفر ممنوع است.
  • لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر ما اطلاعات لازم را دریافت نمائید.

  لوازم ضروری

  • کفش مناسب پیاده روى، کوله سبک، کلاه و عینک آفتابی، لباس گرم، کارت شناسایی، وسایل شخصى و داروهاى ضرورى.

  درخواست تور

  "*" indicates required fields

  Hidden

  مقصد تور

  گیلان -رشت

  سوالات متداول

  امکان جابجایی نفرات پس از ثبت نام وجود دارد؟
  به علت محدودیتهای قانونی به هیچ عنوان امکان حضور فردی با بلیط شخص دیگر در تور وجود ندارد و در هر مرحله از سفر که این امر مشخص گردد مجبور به ممانعت از ادامه سفر وی خواهیم بود. شما تا پایان روز اداری قبل از اجرای برنامه فرصت خواهید داشت تا نسبت به تغییر نام شرکت کنندگان در تور اقدام نمایید.
  شرایط استرداد بلیط چگونه است؟
  در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی تور مانند اتمام ظرفیت تور یا لغو سفر، شهبازان از طریق تلفن قید شده در فرم خرید با مشتری تماس گرفته و کل مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد نمود.
  اطلاعات دیگری مربوط به تور هست که باید بدانم؟
  برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
  خواهشمند است ما را از طریق کانال تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان آخرین اطلاعات مربوط سفر خود قرار بگیرید.
  جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمائید.
  لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر ما اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
  جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۱۵ کیلوگرمی مسافرت نمائید.
  مسافرت با قطار گردشگری تابع مقررات جاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

  نظرات

  0/5
  بدون امتیاز
  بر اساس ۰ دیدگاه
  بسیار عالی
  0
  خیلی خوب
  0
  متوسط
  0
  ضعیف
  0
  بسیار بد
  0
  در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

  نوشتن یک نظر

  از ناموجود

  ممکن است دوست داشته باشید