از ناموجود
رزرو آنلاین

قطار گردشگری سوادکوه

تهران - سوادکوه
بسیار عالی

مدت زمان

۱۵ ساعت

نوع تور

تور ویژه

اندازه گروه

40 نفر

زبان

فارسی

این سفر در یک نگاه

نقطه شروع تور قطار گردشگری سوادکوه، ساعت ٧ صبح هر پنج‌شنبه و یا برخی تاریخ‌های خاص، در ایستگاه راه‌آهن تهران است. پس از صرف صبحانه در قطار، با پشت سرگذاشتن آن جلوه‌هایی از حاشیه کویر به اولین ایستگاه بازدیدمان می‌رسیم که از نمونه ایستگاه‌های راه‌آهن با مشخصه‌های ویژه ایستگاه‌های تدارکاتی سال‌های اولیه راه‌آهن است. پس از کمی گشت به قطار باز میگردیم و از مناظر دیدنی مسیر کبوتر دره، سیمین‌دشت و زرین‌دشت عبور می‌کنیم و در ده شوراب از قطار پیاده می‌شویم تا علاوه بر تماشای ترکیب فوق العاده‌ای از صنعت و طبیعت، درباره نحوه ساخت خط آهن شمال و مشکلات پیش روی آن نیز بشنویم. سپس در بازار کوچک روستایی می‌توانیم محصولات طبیعی و خوراکی‌هایی نظیر آش‌های متنوع خریداری کنیم.

پس از عبور از مشهورترین سازه های راه‌آهن شمال مانند سه خط طلا و پل ورسک، در ایستگاه ورسک از قطار پیاده می‌شویم تا نمایی معروف از این پل را تماشا کنیم و عکسی به یادگار ثبت کنیم. صرف ناهار در قطار و ادامه مسیر را تا ایستگاه دو‌‌آب (سوادکوه). حوالی ساعت ١۵ در ایستگاه سوادکوه پیاده می‌شویم و ضمن یک پیاده‌روی سبک، بیشتر با راه‌آهن آشنا خواهیم شد.

سپس در یکی از ایستگاه‌های (معمولا ایستگاه سیمین‌دشت) راه بازگشت عصرانه صرف می‌کنیم و به سمت تهران حرکت می‌کنیم و به امید خدا حوالی ساعت ۲۱:۳۰ قطار گردشگری به پایان مسیر یعنی ایستگاه راه‌آهن تهران وارد می‌شود.


جاذبه‌ها

 • سفر با قطار اختصاصی در مسیر شمالی راه‌اهن سراسری ایران
 • بازدید از ایستگاه بن‌کوه از نمونه ایستگاه‌های راه‌آهن با مشخصه‌های ویژه ایستگاه‌های تدارکاتی سال‌های اولیه راه‌آهن
 • بازدید از ده شوراب و تماشای ترکیب فوق‌العاده‌ای از صنعت و طبیعت
 • عبور از مشهورترین سازه های راه‌آهن شمال مانند سه خط طلا و پل ورسک
 • بازدید از ایستگاه راه‌آهن ورسک
 • بازدید از منطقه زیبای سوادکوه

برنامه سفر

برنامه سفر
ساعت ۰۷:۰۰

ساعت ۰۷:۰۰ زمان حرکت قطار از ایستگاه راه آهن تهران خواهد بود. (لطفا ۴۵ دقیقه پیش از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن تهران حضور داشته باشید). توجه داشته باشید (زمان بازشدن گیت‌های ورودی و سوار شدن به قطار گردشگری از طریق نمایشگرهای داخل ایستگاه و بلندگوهای داخل سالن به اطلاع مسافرین خواهد رسید.)

پس از حرکت توضیحاتی درباره‌ی سفر داده می‌شود و صبحانه در حین عبور از منطقه‌ی دشت ورامین در داخل قطار صرف می‌شود.

برنامه سفر
ساعت ۰۹:۰۰

توقف در اولین ایستگاه سفر. ایستگاه بن‌کوه از نمونه ایستگاه‌های راه‌آهن با مشخصه‌های ویژه ایستگاه‌های تدارکاتی سال‌های اولیه راه‌آهن است. حدودا به مدت ۴۵ در این ایستگاه توقف داریم تا با ارائه‌ی توضیحات، در محوطه به گشت‌زنی بپردازیم. پس از سوار شدن مجدد به قطار از منطقه فوق‌العاده دیدنی کبوتر دره، سیمین‌دشت و زرین‌دشت عبور می‌کنیم و توضیحات مرتبط با این بخش از سفر توسط کارشناس تور ارائه می‌شود.

برنامه سفر
ساعت ۱۲:۰۰

در ده شوراب از قطار پیاده می‌شویم تا علاوه بر تماشای ترکیب فوق العاده‌ای از صنعت و طبیعت، درباره نحوه ساخت خط آهن شمال و مشکلات پیش روی آن نیز بشنویم. سپس در بازار کوچک روستایی می‌توانیم محصولات طبیعی و خوراکی‌هایی نظیر آش‌های متنوع خریداری کنیم.

برنامه سفر
ساعت ۱۴:۰۰

پس ازعبور از مشهورترین سازه های راه‌آهن شمال مانند سه خط طلا و پل ورسک، در ایستگاه ورسک از قطار پیاده می‌شویم تا نمایی معروف از این پل را تماشا کنیم و عکسی به یادگار ثبت کنیم.

برنامه سفر
ساعت ۱۴:۱۰

صرف ناهار در قطار و ادامه مسیر را تا ایستگاه دو‌‌آب (سوادکوه).

برنامه سفر
ساعت ۱۴:۵۰

در ایستگاه سوادکوه پیاده می‌شویم و ضمن یک پیاده‌روی سبک، بیشتر با راه‌آهن آشنا خواهیم شد.

برنامه سفر
ساعت ۱۸:۴۵

در یکی از ایستگاه‌های (معمولا ایستگاه سیمین‌دشت) راه بازگشت عصرانه صرف می کنیم.

برنامه سفر
ساعت ۲۱:۳۵

قطار گردشگری به پایان مسیر یعنی ایستگاه راه‌آهن تهران وارد می‌شود.

شامل می‌شود    شامل نمی‌شود

 • قطار ریل‌باس
 • پذیرایی صبحانه
 • نهار گرم
 • سه میان وعده
 • کارشناس گردشگری راه‌آهن
 • راهنما
 • بیمه
 • شام
 • حمل و نقل از و به ایستگاه

اطلاعات تکمیلی

 • برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
 • خواهشمند است ما را از طریق کانال تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان آخرین اطلاعات مربوط سفر خود قرار بگیرید.
 • همراه داشتن هرگونه حیوان در قطار ممنوع است.
 • به دلیل قوانین موجود ایمنی جایجایی لیوان حاوی آب جوش حین حرکت قطار ممنوع است. گرچه پذیرایی توسط مهمانداران به صورت مداوم انجام می‌گیرد با این وجود اگر مایل به دریافت چای یا آب جوش در محل صندلی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم فلاسک چای کوچک همراه داشته باشید.
 • جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمائید.
 • لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر ما اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
 • جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۱۵ کیلوگرمی مسافرت نمائید.
 • مسافرت با قطار گردشگری تابع مقررات جاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

شرایط و مقررات مهم

همراهان گرامی تور گردشگری راه آهن در شرایط فعلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از طرف مراجع ذیصلاح برگزار می‌گردد و این امر مستلزم رعایت محدودیت‌هایی از طرف ما و شما خواهد بود. خواهشمندیم به موارد ذیل توجه فرمایید:

 • به منظور رعایت فاصله ایمن برای هر ردیف با چهار صندلی، دو بلیط فروخته می‌شود. چنانچه به صورت گروهی در تور شرکت کرده و علاقمند به حضور بدون فاصله در کنار همراهان خود هستید حتما در هنگام ثبت نام همکاران ما را از این امر مطلع فرمایید.
 • خواهشمندیم برای حفاظت بیشتر حتما وسایل شخصی نظیر قاشق، چنگال، لیوان، ماسک، مایع یا ژل ضدعفونی کننده و دستکش به همراه داشته باشید.
 • در صورت مشاهده علائم سرماخوردگی از حضور در برنامه خودداری فرمایید. امکان ممانعت از حضور شما در قطار از طرف مامورین غربالگری مبتلایان به کرونا با سنجش دمای بدن وجود خواهد داشت.

لوازم ضروری

 • کفش مناسب پیاده روى، کوله سبک، کلاه و عینک آفتابی، لباس کناره گرمتر، کارت شناسایی، وسایل شخصى و داروهاى ضرورى.

درخواست تور

"*" indicates required fields

Hidden

مقصد تور

تهران - سوادکوه

سوالات متداول

پیاده‌روی برنامه چقدر است؟
چهار پیاده‌روی سبک در چند توقف در برنامه پیش بینی شده، اما هیچ‌کدام اجباری نبوده و شما می‌توانید در مدت انجام آنها در اطراف محل توقف یا داخل قطار حضور داشته باشید.
امکان جابجایی نفرات پس از ثبت نام وجود دارد؟
به علت محدودیتهای قانونی به هیچ عنوان امکان حضور فردی با بلیط شخص دیگر در تور وجود ندارد و در هر مرحله از سفر که این امر مشخص گردد مجبور به ممانعت از ادامه سفر وی خواهیم بود. شما تا پایان روز اداری قبل از اجرای برنامه فرصت خواهید داشت تا نسبت به تغییر نام شرکت کنندگان در تور اقدام نمایید.
شرایط استرداد بلیط چگونه است؟
در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی تور مانند اتمام ظرفیت تور یا لغو سفر، شهبازان از طریق تلفن قید شده در فرم خرید با مشتری تماس گرفته و کل مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد نمود.

مسافرین محترم توجه داشته باشند که در صورت انصراف از سفر حتما تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از شروع تور، تصمیم خود را به شهبازان اطلاع دهند. در صورتی که تا ساعت ۱۲ روز قبل از شروع تور اطلاع‌رسانی انجام شده باشد ۷۰ درصد بهای بلیط تورهای قطار گردشگری به مسافرین بازپرداخت خواهد شد. پس از این زمان یعنی ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از شروع تور، امکان بازگرداندن هیچ درصدی از مبلغ بلیط وجود ندارد.

در صورت نیاز به تغییر یا لغو بلیط با شماره تلفن ۰۲۱09123664923 یا ۰۹۱۲۸۸۰۳۹۲۱ تماس حاصل فرمایید.
امکان حضور نفرات جدید و صدور بلیط در داخل قطار وجود دارد؟
خیر. به علت محدودیت‌های قانونی برای پوشش بیمه‌ای شرکت کنندگان در تورهای گردشگری امکان حضور شخص در برنامه، بدون ثبت نام قبلی وجود نداشته و متاسفانه از شرکت ایشان در تور معذور خواهیم بود.
از ناموجود

ممکن است دوست داشته باشید